چگونه یک وکیل طلاق حرفه ای پیدا کنیم؟

فهرست محتوا
وکیل طلاق حرفه ای در شیراز

در طول جریان یک پرونده حقوقی به خصوص دعاوی خانواده و طلاق، نحوه پیدا کردن یک وکیل طلاق حرفه ای و مشاور حقوقی ماهر و باتجربه برای حصول نتیجه قطعاً تاثیر مثبتی خواهد داشت و همچنین از شدت آلام و اثرات سوء آن هم می کاهد. برای داشتن وکیل خوب طلاق به کمی دقت و توجه و شناخت نیاز دارید، که در ادامه نکات کلیدی و مهم انتخاب یک وکیل خوب و ماهر برای دعاوی خانواده و طلاق را برایتان شرح خواهیم داد.

راه های انتخاب وکیل خوب برای طلاق

وکیل طلاق حرفه ای، یکی از وکلای دادگستری است که دارای پروانه وکالت می باشد و و می تواند به صورت تخصصی، از موکل خود، در دادگاه دفاع کند. وظایف وکیل طلاق حرفه ای، هم به حدود وکالت و مواردی که موکل به او اعطای وکالت نموده بستگی دارد.
یکی از راههای پیدا کردن یک وکیل طلاق حرفه ای مراجعه به سایت کانون وکلا یا مشورت با دیگران می باشد. به طور کلی اقدام قانونی برای طلاق کاری سخت و پراسترس است اما با داشتن یک وکیل مجرب و توانا سختی های راه برایتان ساده‌ و هموار می شود.
ابتدا با چند وکیل حرفه ای دعاوی خانواده مشاوره نمایید سپس فردی که اعتبار و تخصص خوبی دارد را به عنوان وکیل خود انتخاب کنید. همچنین سعی کنید فردی را انتخاب کنید که با شما همسو باشد و شما هم با او راحت باشید زیرا ساعات طولانی را قرار است با او بگذرانید.

وکیل طلاق حرفه ای با بهترین وکیل شیراز
وکیل طلاق حرفه ای با بهترین وکیل شیراز

ویژگی های یک وکیل خوب برای طلاق

 • یکی از ویژگی های مهم یک وکیل طلاق حرفه ای داشتن تجربه، دانش و اطلاعات کافی در این زمینه می باشد و همچنین داشتن سابقه درخشان و پرونده های متعدد و موفق در این خصوص بسیار مهم می باشد.
 • یک وکیل طلاق حرفه ای کسی است که یک ذهنیت واقعی در مورد مشکلات به شما ارائه دهد و اگر هم صلاح می بیند که شما را از تصمیمی که گرفته اید بر حذر دارد و جانب انصاف را رعایت کند، هر چند برای شما خوشایند نباشد.
 • توجه داشته باشید وکیلی را که تخصص در طلاق و دعاوی خانواده دارد را انتخاب کنید، کسی که با چم ‌و خم و روند طلاق و دعاوی خانوادگی و دادگاه‌ های خانواده آشنایی داشته باشد و با صداقت و حرکت در مسیر درست شما را به آرامش برساند.
 • اصولا کار وکیل انتخاب راه درست و مدیریت حقوقی یک دعوا است. فردی که به موقع، یک وکیل خوب و حرفه ای انتخاب می کند و در زمان درست اقدامات و دعاوی لازم و پیش بینی های ضروری را در مکان و زمان مناسب انجام می دهد، نتیجه کلی برای وی موفقیت در کارش می باشد.

همچنین بخوانید: حضانت فرزند بعد از طلاق

وظایف یک وکیل خوب برای طلاق

طبق ماده 663 قانون مدنی، وکیل، باید در حدود وظایف خود عمل کند و نمی تواند عملی را خارج از حدود وکالت خود، انجام دهد.همچنین طبق ماده 667 قانون مدنی، وکیل باید در تصرفات و اقدامات خود، مصلحت موکل را رعایت کند و از آنچه که موکل، در اختیار او قرار داده و یا بر حسب‌ عرف و عادت، در اختیار او است، انجام دهد.

طبق این موارد، وظایف وکیل طلاق حرفه ای، محدود به حدود و اختیاراتی است که موکل، طی قرارداد وکالت، به او اعطا کرده است. این وظایف شامل ثبت دادخواست طلاق، حضور در جلسات دادگاه، انجام تجدید نظر خواهی، اعاده دادرسی نسبت به آرای صادره در امر طلاق، واخواهی، فرجام خواهی و هر امر دیگری که مورد نظر موکل است می باشد. به طور کلی حدود اختیارات وکیل پایه یک دادگستری را موضوع وکالت و اختیاراتی که موکل به وکیل می دهد، تعیین می کند.
بر این اساس موارد ذکر شده در بالا وظایف وکیل طلاق حرفه ای عبارتند از:

 • دادن مشاوره حقوقی به موکل
 • تنظیم دادخواست، لایحه و شکواییه در خصوص موضوع وکالت و شروع فرآیند دادرسی با ثبت دادخواست
 • حضور در جلسات، به نیابت از موکل تا ختم دادرسی و انجام هرگونه تجدید نظر خواهی، واخواهی و اعتراض فوق العاده به آرا در صورت اجازه موکل
 • حضور در مراجع قضایی و شبه قضایی، نهادهای داوری، مراجع دولتی و غیر دولتی، جهت انجام مورد وکالت.
وکیل طلاق حرفه ای
وکیل طلاق حرفه ای

در ادامه بخوانید: ولی دم چه کسی است؟

چگونه یک وکیل طلاق خوب و حرفه ای پیدا کنیم؟

زمانی که شما وارد پروسه طلاق می شوید، اولین سوالی که برایتان مطرح می شود این است: چگونه یک وکیل طلاق حرفه ای پیدا کنم؟

از آنجایی که داشتن وکیل خوب نقش بسیار مهمی در تعیین سرنوشت پرونده ما خواهد داشت و ممکن است به دلیل انتخاب نادرست، پرونده خود را به دست افراد غیر متخصص بسپاریم، و علاوه بر عدم حصول نتیجه، ضررهای مالی زیادی را نیز متحمل شویم. در ادامه راه های پیدا کردن یک وکیل طلاق خوب، را برایتان شرح خواهیم داد:

 1. جست و جوی لیست وکلای استان شیراز و سایر استان ها، از طریق سایت کانون وکلا به نشانی www.icbar.org
 2. استفاده از سامانه جست و جوی وکیل قوه قضائیه، به آدرس www.23055.ir
 3. پرسش از کسانی که پرونده مشابه پرونده شما داشته اند و از وکیل طلاق حرفه ای، در این زمینه استفاده کرده اند.
 4. سعی کنید تا قبل از انعقاد قرارداد وکالت، یک جلسه مشاوره حقوقی، به صورت تلفنی یا حضوری، با وکیلی که قصد انتخاب او را دارید ترتیب دهید و نظر او راجع به موضوع پرونده بدانید. از وکیل خود بخواهید پیش از امضای قرارداد وکالت، قرارداد را به دقت مطالعه کنند و حدود اختیارات خود را با جزئیات، در وکالت نامه، شرح دهند و در خصوص تعرفه حق الوکاله نیز موضع خود را مشخص نمایند.
 5. از وضعیت وکیل مورد نظر خود جهت اطمینان از داشتن پروانه وکالت، می توانید از طریق سامانه عدل ایران، استعلام بگیرید.
 6. سعی کنید وکیلی که فارغ التحصیل از دانشگاه معتبر و در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری می باشد را انتخاب کنید زیرا این خود یک مزیت و برتری محسوب می شود ولی علاوه بر این تجربه و مهارت، داشتن شم وکالت نیز بسیار مهم می باشد.
 7. سعی کنید فردی مقید به اخلاق حرفه ای و رفتار عرفی و معقول را انتخاب کنید. برای انتخاب وکیل طلاق حرفه ای با تجربه از بین وکلای مختلف آن هایی را که به مسئله اشراف و آگاهی و تخصص بیشتری دارند، انتخاب نمایید. برای رسیدن به این هدف بهترین راه ملاقات و مواجهه حضوری با وکیل می باشد و صرفا با یک بار صحبت کردن در جلسه اول، در خصوص صادق یا عادل بودن وی، تصمیم گیری نکنید و در نهایت، به وکیل صادق و امین وکالت دهید.

وکیل طلاق حرفه ای در شیراز

طلاق یکی از حساس‌ترین موضوعات دادگاهی است که در قانون توجه زیادی به آن شده و برای آن تبصره‌ها و بند‌های مختلفی نوشته شده است. در قانون مدنی طلاق بر اساس نوع درخواست به سه صورت طلاق  تقسیم می‌شود برای اینکه دید بهتری نسبت به مسئله طلاق در قانون پیدا کنید و بتوانید در استخدام بهترین وکیل طلاق در شیراز بهتر تصمیم‌گیری کنید، خاطرجمع باشید اگر در شهر شیراز هستید و به دنبال بهترین وکیل طلاق شیراز میگردید، درست آمده اید.

WeCreativez WhatsApp Support
پیام خود را برای ما بگذارید و منتظر پاسخ ما بمانید
سلام، vpn خود را روشن کنید
به بالا بروید